Tuloksia 2019

PDF-tiedostoSatakunta vs. Varsinais-Suomi piiriottelu hirvi, Ilmakivääri 20 lk  (477 kB)
8.2.2019 Rauma
PDF-tiedostoIPSC Pistol Carbine Carnival 2019 (191 kB)
10.2.2019 Raisio Temppelivuoren sisäampumarata (PCC)
PDF-tiedostoXIV BCSS 2019 (201 kB)
3.3.2019 Pori
PDF-tiedostoJoukkue IP ja IK SM 2019  (578 kB)
2. – 3.3.2019 Turku
PDF-tiedostoJoukkue IOP SM (192 kB)
3.3.2019 Turku
PDF-tiedostoKoulujen Mestaruuskilpailu IK20 (3.6 MB)
8.3.2019 Rauma
PDF-tiedostoIOP SM 30.3.19 (659 kB)
30.-31.3.2019 Ikaalinen
PDF-tiedostoIOP SM 31.3.19 (882 kB)
30.-31.3.2019 Ikaalinen
PDF-tiedostoPm Satakunta 31.3.2019 Tulokset (142 kB)
31.3.2019 Rauma
PDF-tiedostoIlmakiväärin ja -pistoolin SM-kilpailut (1.3 MB)
5.-7.4.2019, Tampere
PDF-tiedostoL-S IOP 2019 (601 kB)
27.4.19 Huittinen
PDF-tiedostoWasa Spring Battle 2019 (382 kB)
28.4.2019 Wasa, IPSC Pistooli
PDF-tiedostoPolar GB (30 kB)
24.-26.5.2019 Hollola
PDF-tiedostoSeuraottelu RSA vs. SA 2019.pdf (47 kB)
IP, IK ja IOP
PDF-tiedostoRSA mestaruuskilpailu 2019 (61 kB)
IK ja IP
PDF-tiedostoSeuraottelu RSA / SA pistooli (492 kB)
27.06.2019 Raumalla
PDF-tiedostoIPSC Pistooli SM 2019 (196 kB)
29.-30.6.2019 Kouvola
PDF-tiedostoSalon 51. ampumakilpailut pistooli (637 kB)
5.-7.7.2019 Salo
PDF-tiedostoSalon 51. ampumakilpailut Trap 100 kiekkoa (637 kB)
7.7.2019 Salo
PDF-tiedostoPistooli SM 2019 (139 kB)
26.-28.7.2019 Laukaa
PDF-tiedostoWasa Match SM 2019 (227 kB)
27.-28.7.19 IPSC pistooli/revolveri SM Vaasa
PDF-tiedostoSM Skeet Ikäkausi (65 kB)
10.-11.8.2019 Hyvinkää
PDF-tiedostoIkäkausisarjojen Pistooli SM (374 kB)
16.-18.8.2019 Mikkeli
PDF-tiedostoKansallinen Skeet SM 2019 (41 kB)
18.8.2019 Ylistaro
PDF-tiedostoSSG Slow Shotgun SM 2019 (912 kB)
30.8.-1.9.2019 Sipoo IPSC Haulikko SM
PDF-tiedostoL-S AM pistooli (621 kB)
6.-8.9.2019 Salo
PDF-tiedostoL-S AM pienoiskivääri (1.1 MB)
7.-8.9.2019 Salo
PDF-tiedostoAction Air SM L3 kilpailu (62 kB)
8.12.2019 Nokia
PDF-tiedostoMcdonald's Cup (116 kB)
9.-18.12.2019 Rauma

Uutisia

Ei uutisia

RSA - V-SA Seuraottelu - pistooli

Perinteinen seuraottelu järjesttiin Kuivassuon Ampumaurheilukeskuksessa keskiviikona 28.8. Osallistujia oli tällä kertaa 15.

Tällä kertaa kiertopalkinto jäi Raumalle. Rauman Seudun Urheiluampujien joukkueen voittaessa, pistein 2751 p - 2536 p.

Rauman Seudun Urheiluampujien joukkueessa ampui Pärri Maija, Reinola Kari, Salonen Leo, Valtonen Tuomo ja Peussa Tatu.

Vakka - Suomen Ampujien joukkueessa ampui Lassila Janne, Mäntysalo Ismo, Lassila Seppo, Martelius Martti ja Tähtinen Esko.

 

SSG Slow Shotgun SM 2019

Sipoon Keskusampumaradalla pidettiin Sibbo Skyttegillen toimesta IPSC Haulikko SM kilpailut 30.8.-1.9.2019. Paikalle oli saapunut yhteensä 97 kilpailijaa Suomesta, Virosta, Puolasta ja Ukrainasta. Kilpailussa ammuttii 12 stagea, sisältäen 1 buckshot stagen 14ls, 2 slug stagea yht. 28ls ja 9 birdshot stagea yht. 112ls. Minimi laukausmäärä 154.

Rauman Seudun Urheiluampujia kilpailussa edusti Mona Nordberg Standard Manual Lady sarjassa, josta kotiintuomisena oli SM kulta.