Ruuti AM

 

Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailu 2011
Säkylä 03. - 04.09.2011
 
Tämä on ote tuloksista, henkilökohtaisissa tuloksissa on kaikki RSA:laiset ja 5 parasta sekä joukkueissa RSA:n joukkue ja 3 parasta joukkuetta.
 
Pistooli:
 
25m Pienoispistooli 60 ls, sarja Y
1. Lauri Lauste SA 572, 2. Jaakko Nousiainen SaSA 568, 3. Mikko Tupala RSA 564, 4. Janne Lassila V-SA 563, 5. Antti Mäkiranta SaSA 559, 6. Olli Söderlund RSA 540, ..,13.
 
25m Pienoispistooli joukkueet, sarja Y
1. Salon Seudun Ampujat 1692, 2. Satakunnan Ampujat 1669, 3. Rauman Seudun Urheiluampujat 1623 (Juha Mankonen 519, Olli Söderlund 540, Mikko Tupala 564), .., 4.
 
25m Pienoispistooli 60 ls, sarja Y50
1. Matti Anttonen SaSA 565, 2. Juhani Lukka SA 558, 3. Simo Saarenmaa RSA 553, 4. Pentti Laihanen SA  547 14x, 5. Ismo Mäntysalo V-SA  547 9x, 6. Pauli Kärkkäinen RSA 502.
 
25m Pienoispistooli joukkueet, sarja Y50
1. Satakunnan Ampujat 1670, 2. Vakka-Suomen Ampujat 1623, 3. Turun Seudun Ampujat 1605, 4. Rauman Seudun Urheiluampujat 1598 (Simo Saarenmaa 553, Pauli Kärkkäinen 502, Tuomo Valtonen 543), .., 5.
 
25m Pienoispistooli 60 ls, sarja Y60
1. Alpo Vehanen SA 565, 2. Tapio Kaitila V-SA 555, 3. Heikki Pakkalin TSA 548, 4. Pekka Kähkönen TSA 547, 5. Kurt Wallden TSA 544, 6. Tuomo Valtonen RSA 543, .., 14. Heikki Helassalo RSA 496, .., 16.
 
25m Olympiapistooli, sarja Y
1. Veli-Matti Torikka SäSA 538, 2. Olli Söderlund RSA 524, 3. Juha Mankonen RSA 504, 4. Klaus Kurki KaA 477, 5. Juhani Forsman TSA 444.
 
25m Olympiapistooli joukkueet, sarja Y
1. Rauman Seudun Urheiluampujat 1454 (Heikki Helassalo 426, Olli Söderlund 524, Juha Mankonen 504).
 
25m Olympiapistooli, sarja Y50
1. Ismo Mäntysalo V-SA 542, 2. Simo Saarenmaa RSA 521, 3. Juhani Lukka SA 501, 4. Pauli Kärkkäinen RSA 452, 5. Pertti Saari A-SA 372.
 
25m Olympiapistooli joukkueet, sarja Y50
1. Rauman Seudun Urheiluampujat 1486 (Pauli Kärkkäinen 452, Tuomo Valtonen 513, Simo Saarenmaa 521),  2. Ala-Satakunnan Ampujat 1294.
 
25m Olympiapistooli, sarja Y60
1. Kurt Wallden TSA 529, 2. Tuomo Valtonen RSA 513, 3. Esko Käki A-SA 490 11x, 4. Pekka Kähkönen TSA 490 1x. 5. Juhani Ristilä SA 486, .., 9. Heikki Helassalo RSA 426.
 
50m Pistooli, sarja Y
1. Lauri Lauste SA 540, 2. Antti Tervo SA 520, 3. Antti Mäkiranta SaSA 506, 4. Juha Mankonen RSA 467, 5. Simo Pukaralammi KaA 464, .., 6.
 
50m Pistooli, sarja Y50
1. Simo Saarenmaa RSA 518, 2. Jukka Nikkari TSA 514, 3. Pentti Laihanen SA 513, 4. Matti Anttonen SaSA 506, 5. Pauli Kärkkäinen RSA 397.
 
50m Pistooli joukkueet, sarja Y
1. Satakunnan Ampujat 1573, 2. Salon Seudun Ampujat 1435, 3. Rauman Seudun Urheiluampujat 1382
(Juha Mankonen 467, Pauli Kärkkäinen 397, Simo Saarenmaa 518), .., 4.
 
25m Vakiopistooli, sarja Y
1. Petri Viitala RSA 531, 2. Jaakko Nousiainen SaSA 527 0x, 3. Janne Lassila V-SA 527 0x, 4. Olli Söderlund RSA 515, 5. Kalle Kivi TSA 509 7x, .., 9. Juha Mankonen RSA 461, .., 11.
 
25m Vakiopistooli joukkueet, sarja Y
1. Satakunnan Ampujat 1541, 2. Rauman Seudun Urheiluampujat 1507 (Petri Viitala 531, Olli Söderlund 515, Juha Mankonen 461), 3. Turun Seudun Ampujat 1390.
 
25m Vakiopistooli, sarja Y50
1. Simo Saarenmaa RSA 543, 2. Pentti Laihanen SA 516, 3. Harri Saarinen SA  515, 4. Markku Rantala SäSA 514, 5. Pauli Kärkkäinen RSA 469.
 
25m Vakiopistooli joukkueet, sarja Y50
1. Satakunnan Ampujat 1539, 2. Turun Seudun Ampujat 1492, 3. Rauman Seudun Urheiluampujat 1489 (Pauli Kärkkäinen 469, Simo Saarenmaa 543, Heikki Helassalo 477), .., 5.
 
25m Vakiopistooli, sarja Y60
1. Tapio Kaitila V-SA 532, 2. Alpo Vehanen SA 525, 3. Seppo Junttila TSA 512, 4. Heikki Pakkalin TSA 503 4x, 5. Erkki Grönholm V-SA 503 1x, .., 11. Heikki Helassalo RSA 477, ..,13.
 
25m Isopistooli, sarja Y
1. Petri Viitala RSA 559, 2. Keimo Korpioksa TSA 554, 3. Jaakko Nousiainen SaSA 550, 4. Janne Lassila V-SA 528, 5. Olli Söderlund RSA 512, .., 7. Juha Mankonen RSA 485, .., 8.
 
25m Isopistooli joukkueet, sarja Y
1. Turun Seudun Ampujat 1586, 2. Rauman Seudun Urheiluampujat 1556 (Juha Mankonen 485, Olli Söderlund 512, Petri Viitala 559).
 
25m Isopistooli, sarja Y50
1. Simo Saarenmaa RSA 566, 2. Markku Rantala SäSA 551, 3. Harri Saarinen SA 546, 4. Pentti Laihanen SA 522, 5. Pauli Kärkkäinen RSA 466.
 
25m Isopistooli joukkueet, sarja Y50
1. Satakunnan Ampujat 1624, 2. Turun Seudun Ampujat 1614, 3. Rauman Seudun Urheiluampujat 1514 (Simo Saarenmaa 566, Pauli Kärkkäinen 466, Heikki Helassalo 482).
 
25m Isopistooli, sarja Y60
1. Alpo Vehanen SA 556, 2. Kurt Wallden TSA 541, 3. Erkki Mauno TSA 540, 4. Seppo Junttila TSA 538, 5. Heikki Pakkalin TSA 533, .., 9. Heikki Helassalo RSA 482, .., 10.
 
Kivääri:
 
50m Kivääri 40 ls, makuu, sarja N16
1. Anna-Maria Siivonen RSA 378, 2. Inkeri Lammintausta KaA 362.
 
PDF-tiedostoLS_AM_2011_tulokset.pdf (39 kB)
Viralliset tulokset, koko lista