Tuloksia 2011

Joulukilpailun tulokset 14.12.2011

 

ILMAKIVÄÄRI 20 LS

1. Jenni Jussila 199
2. Anna-Maria Siivonen 189

ILMAPISTOOLI 20 LS

1. Simo Saarenmaa 184 (5x)
2. Petri Viitala 184 (2x)
3. Olli Söderlund 182
4. Niko Roos 180
5. Arto Kauppinen 175
6. Pauli Kärkkäinen 155

 

RASAN kisojen tulosluettelo 2011

PDF-tiedostoRASAN_kisat_2011_tulokset.pdf (495 kB)

Puulaakin 2011 tulokset

 

TULOKSET>>

 

Seuraottelu RSA - SA pistoolilla


Perinteinen seuraottelu tarkkuuspistooliammunnassa pidettiin 28.6.2011 Kuivassuon Ampumakeskuksessa. Hieno sää antoi hyvät puitteet leppoisalle kilpailulle. Vierailijat olivat tällä kertaa parempia 65 pisteen erolla viiden ampujan joukkuein. Ensi vuonna tavataan Porissa alustavasti juhannusviikon tiistaina.

Kiitoksia kilpailijoille ja hyvää kesää!
 

SEURAOTTELU RSA-SA 28.6.2011 KUIVASSUOLLA
HENKILÖKOHTAISET TULOKSET:
 

1) Lauste Lauri SA 280+289=569, 2) Saarenmaa Simo RSA 282+286=568, 3) Lapinniemi Ritva SA 278+288=566, 4) Tupala Mikko RSA 275+287=562, 5) Lukka Juhani SA 275+286=561, 6) Vehanen Alpo SA 276+281=557, 7) Söderlund Olli RSA 274+279=553, 8) Santanen Pekka SA 267+285=552, 9) Laaksonen Mika SA 275+273=548, 10) Uusitalo Keijo SA 270+274=544, 11) Saarinen Harri SA 271+263=534 (8x), 12) Valtonen Tuomo RSA 262+272=534 (5x), 13) Leino Juha SA 259+263=522, 14) Kiikola Markku RSA 264+256=520, 15) Mankonen Juha RSA 238+278=516.

JOUKKUETULOKSET:

SA
1.    Lauste Lauri 569
2.    Lapinniemi Ritva 566
3.    Lukka Juhani  561
4.    Vehanen Alpo 557
5.    Santanen Pekka  552
Yhteensä:  2805
 
RSA 
1.    Saarenmaa Simo 568
2.    Tupala Mikko  562
3.    Söderlund Olli 553
4.    Valtonen Tuomo 534
5.    Kiikola Markku  520
Yhteensä: 2737
 
Satakunnan Ampujat ry sai kiertopalkinnon vuodeksi haltuunsa 65 pisteen erolla.

 

PAULIN KISAT 30.04.2011 RAUMA

TULOKSET

 

METSÄSTYSHAULIKKO


SARJA A
1) MARKUS HAKANEN 24, 2) VEIKKO NYROOS 23, 3) MIKA VISURI 23, 4) JUKKA PAANANEN 22, 5) AKI MATTILA 21, 6) JUHO SEPPÄLÄ 19, 7) PEKKA KEIKKO 17, 8) SIMO SINISALO 16. 
SARJA B
1) HANNU VANHALA 21, 2) URHO ROSSI 21, 3) MIIKA TANNERAHO 20, 4) JOONAS VÄÄTÄINEN 20, 5) JUHANI ROUHIAINEN 19, 6) KAUKO RANTALA 19, 7) TONI ESKOLA 17, 8) VESA MATTILA 13.
 
SARJA C
1) HEIKKI SATOLA 22, 2) OLLI HOVI 21, 3) OLLI NUOTIO 21, 4) OSSI MÄKELÄ 21, 5) JUHANI KETOLA 20, 6) PEKKA TERVAMÄKI 19, 7) VOITTO UUSI-RANTALA 19, 8) MUISTO PERÄNTIE 17, 9) HEIMO SAARINEN 17, 10) HANNU VALKILA 17, 11) PENTTI INNANMAA 13, 12) MATTI LEHTONEN 11.
SARJA D
1) ASKO FRANGEN 22, 2) RISTO VALO 18, 3) ANTTI HIETA 14, 4) ERKKI TÄHTINEN 14, 5) SAMULI TAPANOSILTA 12.
 
 

METSÄSTYSTRAP

 
SARJA A
1) SIMO SINISALO 22, 2) TOMI MÄNTYHARJU 21, 3) MARKUS HAKANEN 18, 4) JUHO SEPPÄLÄ 16, 5) MIKA VISURI 12.
 
SARJA B
1) MIIKA TANNERAHO 22, 2) JOONAS VÄÄTÄINEN 22, 3) TONI ESKOLA 21, 4) URHO ROSSI 20, 5) JUHANI ROUHIAINEN 19, 6) HANNU VAHALA 16, 7) KAUKO RANTALA 15, 8) TARMO KOIVUMÄKI 9.
 
SARJA C
1) UOLEVI TAPIAINEN 22, 2) PENTTI INNANMAA 20, 3) JERRY JÄRVINEN 17, 4) MATTI LEHTONEN 17, 5) OLLI HOVI 17, 6) PEKKA TERVAMÄKI 17, 7) JUHANI KETOLA 17, 8) HANNU VALKILA 16, 9) OSSI MÄKELÄ 15, 10)ESKO LAIHINEN 14, 11) MUISTO PERÄNTIE 10, 12) VOITTO UUSI-RANTALA 10.
 
 SARJA D
1) RISTO VALO 14, 2) KALERVO HAKANEN 11.
  

RSA:N ILMA-ASEIDEN MESTARUUSKILPAILU 2011


ILMAPISTOOLI

SARJA Y
1. Söderlund Olli 566
2. Mankonen Juha 534

SARJA Y50
1. Kärkkäinen Pauli 335

SARJA Y60
1. Valtonen Tuomo 355

SARJA Y70
1. Piispa Reino 322

14VT
1. Kauppinen Sakari 260

ILMAOLYMPIAPISTOOLI

SARJA Y
1. Tupala Mikko 567
2. Söderlund Olli 566
3. Kantola Petri 546
4. Mankonen Juha 530

SARJA Y50
1. Saarenmaa Simo 554
2. Kantola Petri 543

SARJA Y70
1. Piispa Reino 449

ILMAKIVÄÄRI

SARJA Y
1. Sund Matti 526

SARJA Y50
1. Sund Matti 363

SARJA Y60
1. Salo Kalervo 358

SARJA N16
1. Siivonen Anna-Maria 365

12VT
1. Kauppinen Risto 183
2. Sandell Jyry 153
 

PDF-tiedostoKultahippukarsinta 26.02.2011 Raumalla (44 kB)
KULTAHIPPUKARSINTA 26.0.2011 RAUMALLA

Nuorten tammikuun kisat pidettiin 08.01.2011 Raumalla

 Ilmakivääri 20 laukausta

 8IT

 Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 TOT NAPA

1 Wallin Reetta Rau PuKu 8IT 46 48 49 48 191 8
2 Miranda-Laiho Seppo Rau TSA 8IT 46 43 37 43 169 5
3 Brotell Ville Rau TSA 8IT 39 41 41 41 162 0
4 Takku Otto Rau PuKu 8IT 39 33 34 33 139 1

10IT

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 TOT NAPA

1 Männistö Elli Rau PuKu 10IT 50 49 47 49 195 12
2 Kasvala Vihtori Rau SaSA 10IT 49 47 45 46 187 6
3 Kallioinen Paavo Rau PuKu 10IT 46 46 46 45 183 5
4 Tapiovaara Julius Rau RSA 10IT 46 44 42 45 177 3

12VT

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 TOT NAPA

1 Kauppinen Risto Rau RSA 12VT 46 48 46 45 185 8
2 Koskela Riku Rau SA 12VT 45 49 41 43 178 9
3 Koivu Aki Rau NoSA 12VT 44 46 45 41 176 4
4 Takku Elina Rau PuKu 12VT 38 30 46 40 154 3
5 Wallin Klaus Rau PuKu 12VT 36 34 41 36 147 1
6 Sandell Jyry Rau RSA 12VT 34 38 42 31 145 2
7 Ovaska Juho Rau TSA 12VT 27 22 45 36 130 3

 

Ilmakivääri 30 laukausta

14VT

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 25 30 TOT NAPA

1 Lång Jimi Rau KaA 14VT 41 45 45 47 43 41 262 2
2 Vähä-Savo Lauri Rau SA 14VT 43 43 41 46 40 45 258 5
3 Takku Emmi Rau PuKu 14VT 41 37 42 45 46 43 254 7
4 Kajokallio Kristian Rau RSA 14VT 45 44 37 41 43 42 252 2
5 Uutela Jani Rau TSA 14VT 17 22 31 25 27 30 152 0

Ilmakivääri 40 laukausta

N16

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 25 30 35 40 TOT NAPA

1 Ojanen Mira Rau PuKu N16 49 45 43 48 47 47 47 45 371 12
2 Siivonen Anna-Maria Rau RSA N16 44 45 44 45 45 41 44 46 354 5

Y16

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 25 30 35 40 TOT NAPA

1 Lång Jone Rau KaA Y16 42 45 41 49 47 45 45 44 358 12
2 Seilonen Tino Rau TSA Y16 45 43 47 39 43 40 39 42 338 5
3 Fleege Jonas Rau TSA Y16 35 33 38 44 37 29 38 41 295 1

Ilmapistooli 20 laukausta

8IT

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 TOT NAPA

1 Teikari Topias Rau IU 8IT 43 46 45 46 180 3
2 Kajokallio Kiia Rau RSA 8IT 42 41 42 34 159 0
3 Valden Ville Rau TSA 8IT 39 39 36 28 142 0
4 Valden Lotta Rau TSA 8IT 38 21 30 24 113 0

10IT

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 TOT NAPA

1 Niitynpää Jermu Rau TSA 10IT 48 46 50 47 191 5

12VT

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 TOT NAPA

1 Kajokallio Kamilla Rau RSA 12VT 40 46 35 29 150 0
2 Siren Leevi Rau TSA 12VT 41 41 35 32 149 0
3 Tommila Juho Rau KaA 12VT 33 28 32 27 120 0

Ilmapistooli 30 laukausta

14VT

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 25 30 TOT NAPA

1 Roos Niko Rau RSA 14VT 42 49 48 43 45 46 273 3
2 Kauppinen Sakari Rau RSA 14VT 42 45 46 44 43 45 265 1
3 Palosaari Anu Rau TSA 14VT 46 39 37 37 38 40 237 2
4 Murtoniemi Tuomas Rau TSA 14VT 42 40 39 33 37 36 227 0
5 Pekola Ada Rau TSA 14VT 38 31 30 28 41 30 198 0

Ilmapistooli 40 laukausta

N16

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 25 30 35 40 TOT NAPA

1 Lakkisto Anna Rau TSA N16 45 40 39 44 38 39 44 39 328 2
2 Teikari Taru Rau IU N16 40 37 40 38 40 41 41 36 313 2

Y16

Sija Nimi Pai Seu Srj 5 10 15 20 25 30 35 40 TOT NAPA

1 Kivi Konsta Rau TSA Y16 43 42 45 40 42 43 46 38 339 0
2 Jänismäki Julius Rau TSA Y16 44 37 40 44 45 42 42 40 334 4
3 Teikari Tino Rau IU Y16 36 43 38 38 39 41 41 40 316 2