Seuran ennätykset

Seuran ennätyksen voi ampua seuran mestaruuskisoissa tai "ulkopuolisissa" kisoissa.

Seuran ennätyksistä pidetään yllä ennätysluetteloa. Ennätyksiä pidetään N, Y, Y50, Y16,  Y20, N16 ja N20-sarjoista.

Ilma-aselajit

 

Ilmakivääri

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
NTiia Törmälä3982008MerikarviaAM
YJuho Jussila596 2006 OrimattilaResUl SM
Y50Osmo Paavola             3782005RaumaRasan kisat
Y20Tiia Törmälä5952007KankaanpääJoukkue SM
N20Tiia Törmälä3992008SävsjöSwedish Cup
N16Anna-Maria Siivonen    3902012TurkuSM
 

Ilmapistooli

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
NHelena Valtonen3602010PoriSatakunta CUP
YOlli Söderlund5662011 RaumaSeuran mest. kilp.
Y50Simo Saarenmaa         3792010TuusulaKeskarikisat
Y20Jussi Järvenpää5222008RaumaSeuran mest. kilp.
Y16Niko Roos3812013MerikarviaSE
10ITCasper Koivisto1622016RaumaAE L-S AM
N16Maija Pärri5602016RaumaAE L-S AM

 

Ilmaolympiapistooli

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
NHelena Valtonen5132010EllivuoriSM
NMaija Pärri5592016RaumaAE L-S AM
YAri Valtonen5702006 RaumaSteyer Cup
Y50Simo Saarenmaa         5652013SastamalaSM
Y20Jussi Järvenpää5032009HuittinenAM
Y18Niko Roos5612012SastamalaSM
Y16Niko Roos5612012EllivuoriSM
N16Maija Pärri5252015SastamalaSM
      
Y20Piippo, Piippo, Roos16222014SastamalaSM
Y18Roos, Kauppinen, Syrjä  15782013SastamalaSM
Y16Salonen, Syrjä, Pärri16012015SastamalaSM

 

Ilmahirvi

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
NAnn Sjökvist-Salminen 1792006RaumaSeuran mest. kilp.
YAnn Sjökvist-Salminen1792006 RaumaSeuran mest. kilp.
Y50Kalervo Hollmen 1452004RaumaSeuran mest. kilp.
Y20Juho-Antti Yli-Karro1502005RaumaSeuran mest. kilp.
N20     

 

Kiväärilajit

 

Pienoiskivääri, Makuu

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
NJenni Ranta5982001JoensuuSM
YMauri Ranta5962003ZagrebWC
Y50Reima Perttula              5862005Säkylä  AM
Y20Mauri Ranta5971998PirkkalaSM
N20Tiia Törmälä5932007JoensuuSM
N16Anna-Maria Siivonen3922012LaukaaSM

  

Pienoiskivääri, Asennot

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
NHelena Valtonen           5882007SäkyläPäällystöliiton mest.kilp.
YMauri Ranta11761999Joensuu Karelia Match
Y50Matti Sund5512007Säkylä  Päällystöliiton mest.kilp.
Y20Tiia Törmälä11682008SäkyläAM
N20Tiia Törmälä5882007JoensuuSM
N16Anna-Maria Siivonen5552012LaukaaSM

 

Pistoolilajit

 

Pienois- ja urheilupistooli

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
NKatja Salo-Anttila 5432003RaumaSeuran mest. kilp.
YVeli-Matti Torikka           5822008RaumaSeuran mest. kilp.
Y50Kari Reinola5632018HämeenlinnaHLAS 143-vuotiskisat
Y20Olli Kärkkäinen 3282004RaumaSeuran mest. kilp.
N20     

 

Vakiopistooli

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
NSaara Laiho4672017RaumaSeuran mest. kilp.
YVeli-Matti Torikka 5722002RaumaSeuran mest. kilp.
Y50Simo Saarenmaa          5462010LaukaaSM
Y20     
N20     

 

Isopistooli

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
YAri Valtonen    5722005JyväskyläSM
Y50Simo Saarenmaa         5662011SäkyläAM
Y20     

 

Olympiapistooli

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
YAri Valtonen    5532005SäkyläAM
Y50Simo Saarenmaa         5332011PoriLänsirannikon kisat
      

 

50 m pistooli

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
N     
YAki Valtonen5392010PoriAM
Y50Simo Saarenmaa      5392009PoriLänsirannikon kisat  
Y20     
N20     

 

Riistamaalilajit

 

Pienoishirvi

N
Y
Y50
Y20

 

Haulikkolajit

 

SKEET

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
YJukka Paananen            942010RaumaVuoden skeetampuja
Y17Miika Tanneraho1042010HollolaPolar GP

Y20

Santeri Syrjätie

118

2012

Orimattila

Junior Shotgun Cup 2012
 Niina Aaltonen712016Suhl, SaksaSE, ISSF Junior world cup

 

TRAP 

Sarja Nimi                          Tulos  Aika   Paikka             Kilpailu                     
      
YJoonas Väätäinen          692010RaumaVuoden trapampuja (U)
YRisto Valo652000RaumaVuoden trapampuja (V)